Już nigdy możemy nie mieć drugiej okazji.

"Strzelanie do ludzi, którzy leżą na ziemi i są nieuzbrojeni to tchórzostwo. Nie boimy się i zamierzamy dalej normalnie żyć - powiedział jeden z zakładników zamachowca samobójcy. "
 
Czy słyszeliście już o okropnych wydarzeniach z piątku, 13 listopada? Nie chcę się rozpisywać na temat tego, jakie tragedie się zdarzyły- każdy z Was pewnie doskonale zdaje sobie z tego sprawę- atak w Paryżu, trzęsienie ziemi w Japonii i wiele więcej tragedii, które wydarzyły się w tak małym odstępie czasu. Oprócz modlitw i pomocy, jaką możemy nieść wszystkim poszkodowanym, zastanówmy się nad wnioskami z tych wydarzeń. I nie, nie chodzi mi o wnioski- my będziemy następni, jak można być tak okrutnym, co za ludzie; ale o wnioski związane z nami- zmieńmy coś w swoim życiu, bo nie wiemy, co może wydarzyć się jutro.
Cieszmy się każdą chwilą, nie marnujmy ani jednej sekundy z życia na narzekanie, marudzenie i psucie sobie humoru przez drobnostki... Tak- brak pieniędzy na nowy ciuch, sprzeczka z przyjaciółką, brak najnowszego kosmetyku czy zła ocena w szkole - to, w porównaniu z ogromnymi tragediami, jakie dzieją się na świecie, to drobnostki.
Wstając rano z łóżka, zastanówcie się czasami, dlaczego tak właściwie narzekacie- za mało czasu? Za wcześnie trzeba wstać? Nie chce Wam się? Nie nauczyliście się na kartkówkę? A może tak zacznijmy cieszyć się z tego- stoimy przed kolejnym dniem z naszego życia, który ma okazję stać się piękny. Może to nasz ostatni poranek? Wiele ludzi w tym samym czasie umiera, zmaga się z chorobami- oni nie mogą budzić się bezpieczni. MY TAK.  Was czeka dzień w szkole- możliwość na odkrycie nowych rzeczy, spotkania się z przyjaciółmi, zobaczenia tylu wspaniałych miejsc i ludzi. Nie odliczajmy "byle do piątku"- przed weekendem czeka nas jeszcze pięć dni- ile cudownych rzeczy możemy zrobić w tym czasie. Jaką ogromną wartość mają te dni- chcecie je tak po prostu zmarnować? Zastanówmy się najpierw nad sobą, starajmy się coś zmienić i cieszmy się za każdym razem, gdy rano budzimy się ze snu.
#PrayForTheWorld


12 komentarzy:

 1. Masz rację, to co ostatnio zdarzyło się na świecie, to okropne tragedie ludzkie, na które aż nie można patrzeć. A my marnujemy dni odliczając "byle do piątku". niektórzy ludzie nie mają i już nie będą mogli tego zrobić...
  Świetny post, sama miałam poruszyć ten temat, ale nie jestem w stanie...
  Obserwuję i pozdrawiam
  Mój blog - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie mogę uwierzyć w to, co się dzieje na świecie :/
  dusiiiak.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. To, o czym sie dowiedzialam dzis rano wprawilo mnie w stan oslupienia. Brzuch boli mnie z nerwow, jestem zszokowana tym, ze cos takiego mialo miejsce.. a najgorsze, ze to zapewne dopiero poczatek...

  // mój blog

  OdpowiedzUsuń
 4. To co się działo w nocy to ogromna tragedia. Tak naprawdę marnujemy ogrom czasu na narzekanie ale to od nas zależy czy chcemy coś zrobić i sie tym cieszyć czy dalej narzekac tracąc czas.
  Pozdrawiam,
  Szwajjka

  OdpowiedzUsuń
 5. Masz racje to piękne i cenne że budzimy sie rano i zaczynamy zupełnie nowy dzień. I to jaki będzie zależy głównie od nas :)
  Choć tak naprawde te dwa fakty stały się codzienne, także nie jesteśmy już świadomi ich cenności dlatego tym zapominamy. Dziękuję ze o tym przypomniałaś :)))z
  http://arienns.blogspot.com/
  Co do soczewek z poprzedniego postu. W tym sklepie płacić można polskim pieniądzem? :)
  Zapraszam do obserwacji! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. To straszne co się stało ! ;c

  http://mylifenata.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. To co się tam stało jest dramatyczne i niewybaczalne zamachowcom. Trzeba doceniać każde wspólne chwile :c
  olusiek-blog.blogspot.com- klik!

  OdpowiedzUsuń
 8. Masz rację, że powinniśmy cieszyć się każdym dniem i doceniać to co mamy. :)
  Mój Blog :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Od dłuższego czasu mówię sobie, że powinnam wykorzystać każdą chwilę jak najlepiej. Najczęściej jednak kończy się na tym, że albo nic nie zrobię albo nie idzie coś po mojej myśli. Muszę starać się jeszcze bardziej, żeby osiągnąć cel :)
  Pozdrawiam gorąco :*
  Kari Blog - klik!

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja jak oglądałam wiadomości o tych wydarzeniach to łzy cisnęły mi się do oczu. Może byli to obcy ludzie,ale równie dobrze mogłoby to się stać komuś bliskiemu nam. Trzeba cieszyć się każdą chwilą bo tak naprawdę nigdy nie wiemy kiedy będzie koniec :)

  Udało ci się w konkursie i zostałaś polecona u mnie na blogu ♥
  mój blog, hooneyyy

  OdpowiedzUsuń
 11. to co się tam stało to ogromna tragedia..

  zapraszam na nowy post
  ewamaliszewskaoff.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, to wiele dla mnie znaczy!

Odpowiadam na wszystkie pytania, odwdzięczam się, jeśli podasz adres swojego bloga to odwiedzę, skomentuję, a jeśli mi się spodoba, to zaobserwuję! :)